Ha az ember egészséges, az
életenergia akadálytalanul áramlik, viszont ha elzáródik az
energiaáramlás, zavara hosszabb távon különböző betegségek okozója is
lehet. Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van,
a két órás masszázs során minden testrészen végigmegy a masszőr, a
lábujjaktól a fejük búbjáig. Nyújtó gyakorlatokat is tartalmaz, bár nem
az izmokra hat. A masszőrök nemcsak tenyérrel és
ujjhegyekkel, de térddel,
talppal és könyökkel is masszíroznak.
Az energiablokkok felszabadítása által helyreáll a test harmóniája, aktivizálódik öngyógyító ereje, erősödik ez által az immunrendszer, megszabadít a feszültségtől, könnyűnek, felszabadultnak érezzük magunkat.
A masszírozást a földön végzik. Ennek az a filozófiai oka, hogy a masszőrnek és a paciensnek egy szinten kell lennie. De nagyon praktikus is, mert megkönnyíti a masszírozást, a masszőr az erőkifejtéshez nem az izomerejét, hanem a testsúlyát és technikai elemeket használ. Nem kell hozzá semmilyen felszerelés, bárhol elvégezhető. A sokoldalú kezelés ideje két órás teljes testet átmasszírozó a testi és lelki egyensúlyt visszaállító gyógyító foglalkozás.
Rendszeres alkalmazása jó közérzetet biztosít, emellett kiváló gyógyhatása van a szív- és érrendszeri, emésztőrendszeri és mozgásszervi megbetegedések megelőzésére és kezelésére. Thai masszázs gyógyító hatása messze felülmúlja a konvencionális nyugati orvosi terápiákat néhány területen, mint például az asztma, székrekedés, vállmerevedés, szívinfarktus utáni helyreállás, végtagok mozgékonyságának helyreállítása agyvérzés után, hogy néhányat említsünk. A thai masszázs a test egészében futó tíz fő láthatatlan energiavonal elméletén alapszik. Nem az izmokat, hanem az akupunktúrás pontokat ingerlik, pontnyomásos technikával. Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van.
Thai masszás a teljes emberre hatással van mély anatómiai és fiziológiai szinten.
Olajos Thai masszázs
Gyakorlatilag megegyezik a Tradicionális Thai masszázzsal, ámde a csúszós bőr miatt bizonyos elemek (az ízületek "ropogtatása) kimaradnak belőle. Az olajok gyógyító, lazító hatása akkor érvényesül igazán, ha masszázst követően pár óráig nem zuhanyozunk le. A masszázst földre helyezett matracon végzik, és 1-2 órás időtartama alatt a terapeuta az egész testet átmasszírozza.
A thai masszázs eredete
A thai masszázs Indiából ered, az indiai buddhista közösségek, szerzetesek által gyakorolt ájurvédikus technikákban gyökeredzik, mindazonáltal más kultúrák, például a kínai gyógyászat is hatottak rá.
Távol-keleti, ősi, tradicionális masszázsfajta, mely 2500 éves múltra tekint vissza. Ez idő alatt, gyakorlói több száz emberöltőn keresztül, kipróbált módszerek alapján őrizték meg és adták tovább tudásukat a mai napig. A thai masszázs célja az izmok nyújtásával, nyomásával, különböző testhelyzetek felvételével, a szabad energiaáramlás biztosítása, fájdalmak és merevségek oldása, rugalmas, hajlékony, elengedett állapot létrehozása.
A Thaiföldön gyakorolt, híres gyógyító masszázs eredete Indiában keresendő. A tudomány méltán híres alapító atyja egy észak-indiai orvos Jivaka Kumarbacca (Dr. Zsivágó) volt. Buddha kortársa és közeli barátja. A Mester tanai kutatások szerint a buddhizmus terjedésével egyidejűleg érkeztek a mai Thaiföld területére, az i.e. 3.-4. században.
A legendás hírű orvos, ásványokkal, gyógynövényekkel és különleges technikákkal gyógyított. ő alapította meg Chiang Mai-ban (Thaiföld második legnagyobb városa) az első ilyen gyógymódokat, használó korházat, később iskolát is.
Szobrát a mai napig nagy becsben tartják, és tisztelettel övezik. Naponta friss ételt, virágot tesznek mellé, és füstölőt gyújtanak. Minden nap legalább egyszer elmondják a tiszteletére és a saját belső egyensúlyuk érdekében a páli nyelven fennmaradt mantrát.
A masszázs technikája szájról-szájra terjedt, általában a családokon belül. Valamint kolostorokban pálmalevéliratokon őrizték a tudást
A hagyományos thai masszázs - amelyet Thaiföldön "Nuad"-ként ismernek - eredete az indiai ayurveda- és jóga tanításokban rejlik, és a tradicionális kínai orvoslás hatására alakult ki. A technikákat már a Krisztus előtti 3. évszázadtól kezdve generációkon keresztül adták mindig tovább.
A nyelvhasználatban elterjedt "thai masszázs" kifejezés ellenére itt egy komplex kezelésről van szó, és nem pedig egy nyugati értelemben vett "anatómiai" masszázsról. A hagyományos thai masszázs az ún. teljességre törekvő gyógymódok közé tartozik, és abból indul ki, hogy a testben energia pályák (meridiánok) futnak. Ezeken fontos akupresszúrás pontok helyezkednek el, amelyeket a gyógyítási eljárásba bevonnak, és amelyeken keresztül az életenergia (Qi) működésbe hozható.
A masszázs lényeges elemei a következők:
akupresszúra-,
tágítási-, kopogó- és nyújtótechnika,
reflexzóna masszázs,
jóga elemek és "járás".
A hagyományos thai
masszázsnál nem az izmok ellazítása
áll az előtérben, hanem a meridiánok
"megdolgozása" annak érdekében, hogy
az energiaáramlást harmonikus
egyensúlyba hozzák (yin és yang
kiegyenlítése) és megerősítsék. Mint
a többi távol-keleti gyógyítási
koncepció, úgy a thai masszázs is
elsősorban az egészség megőrzésére
irányul.
A "megdolgozás" mindig egy-egy pontra
irányul és pl. hüvelykujj- és
hüvelykujjpárna nyomással, karral,
könyökkel, lábbal, térddel vagy a
lábfejjel történik. A kezelés a
földön zajlik. A masszázs során a
vendég kulturális-vallási okokból
felöltözve fekszik. Egy "ülés" alatt
Thaiföldön mindig az egész testre
kiterjedő kezelést értik és
rendszerint 1-2,5 órán keresztül
tart.
Európai ember számára már maga a
kezelés időtartama is a lelki
nyugalom és ellazítás érzetét kelti.
Sok nyújtógyakorlat megegyezik a
hatha-jóga elemeivel.
Peeling masszázs:
Az eljárás során apró
kemény részecskék segítségével
egyszerűen, dörzsöléssel eltávolítjuk
az elhalt hámsejteket. A kezeléskor
mérsékelt nyomást alkalmazunk.
A tengeri só nem csupán közönséges
nátrium-klorid (NaCl), azaz kősó,
hanem számos egyéb iont tartalmaz,
többek között kalcium-, magnézium- és
vasionokat, amelyeknek frissítő
hatásuk van. Együttes hatásuknak
köszönhetően javítják a sejtek
anyagcseréjét, növelik az
oxigénellátottságukat. Lelassítják az
öregedési
folyamatot a bőrben, segítenek
kisimítani az apróbb ráncokat.
A faggyúképződést is szabályozzák,
ezzel a zsíros bőrűeknek különösen
nagy segítséget nyújtanak.
© 2016 by www.masszazs-thai.hu